Mobirise

ВІТАЛІЙ КЛИЧКО
БІЛА СТОРОНА

Віталій Володимирович Кличко народився у родині військового авіатора і вчительки 19 липня 1971 року. Перші роки його життя родина переїздила за місцем служби батька Володимира Родіоновича. До України повернулись у 1984 році. У 1986 Володимир Родіонович брав участь у ліквідації наслідків аварій на Чорнобильській АЕС, через це він рано пішов з життя. Мама, Надія Улянівна, зараз на пенсії. Був одружений з Наталією Кличко, у них троє дітей – сини Єгор та Максим і донька Єлизавета.

Київську загальноосвітню школу №69 Віталій закінчив у 1988 році. У шкільні роки працював екскурсоводом Бюро міжнародного молодіжного туризму «Спутник». До служби в армії працював на Київському радіозаводі слюсарем-інструментальником другого розряду.

Спортом Віталій захопився, коли йому було 14 років. Спочатку займався кікбоксингом, згодом боксом. Світову славу, призові кошти та вплив Віталій разом з братом Володимиром використали для розвитку українського спорту.

Шестиразовий чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO, WBC, The Ring, срібний призер чемпіонату світу з боксу серед аматорів за версією AIBA, єдиний боксер, якому вручили пояс «Вічного» чемпіона світу у важкій вазі за версією WBC.

Часопис політичної кар’єри Віталія Кличко cлід асоціювати із 2000-ми роками. Зокрема, з моменту заснування Благодійної організації «Фонд Братів Кличко», який опікується проблемами молоді, розвитком спорту і вирішенням соціальних проблем. Саме з цього періоду і розпочинається цілеспрямоване «відбілювання» біографії старшого із братів, поєднане із видаленням компромату і усуненням минулих «партнерів».

В березні 2006 року Віталій Кличко одночасно балотувався до Верховної Ради та Київради на чолі Блоку «Пора-ПРП». Також змагався за посаду мера Києва.
У квітні 2010 – очолив партію УДАР.2012 – народний депутат Верховної Ради VII скликання, голова фракції УДАР. Був у складі Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. 

Ще до початку масових акцій протесту, 14 листопада, Кличко виступив із закликом вийти 24 листопада на акцію на підтримку підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом і згодом став одним із лідерів Майдану.

Напередодні позачергових виборів президента України В. Кличко розглядався як один із фаворитів виборів, однак, після зустрічі з Д. Фірташем і П.Порошенко у Відні, вирішив не брати участі у президентських виборах.
25 травня 2014 року був обраний міським головою Києва, набравши 56,7 % голосів виборців.

5 червня 2014 року Верховна Рада України достроково припинила повноваження народного депутата В.Кличка у зв'язку з обранням його Київським міським головою.

Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував відкрите Національним антикорупційним бюро кримінальне провадження проти нього та двох його заступників.
«Цій «новині» вже майже три тижні. І зараз так звані «друзі» розганяють її вже не першою хвилею в інформаційному полі», — вважає міський голова.
За його словами, розслідування у цій справі не має перспективи.
«Мені дуже смішно, що там йдеться ще й про нібито держзраду. Нехай перевіряють!», — сказав Кличко. 

В.Кличко особисто перебував в епіцентрі подій в ході протистояння 1 грудня. був особисто в епіцентрі подій під час штурму 11 грудня, Прротистояння на Грушевського, виступав зі сцени Майдану в ніч з 18 на 19 лютого із закликом до силовиків припинити насилля.
18 грудня зі сцени Майдану заявив, що єдиним виходом з кризи є дострокові вибори і викликав Януковича «на ринг», сказавши, що це його персональний ворог.  

Понад 5 000 доларів зібрали активісти неурядової організації United Help Ukraine під час благодійного концерту та аукціону, одним із лотів якого став портрет з автографом мера Києва та «вічного» чемпіона світу за версією WBC у надважкій вазі.

Захід, що відбувся 23 лютого у посольстві України у США у Вашингтоні, був присвячений пам'яті Небесної сотні.

Більшість пожертвувань, зібраних шляхом продажу квитків на концерт та благодійного аукціону, підуть на медичну допомогу пораненим воїнам, які проходять лікування в Ірпінському військовому госпіталі. Частину коштів, у співпраці з організацією «Не будь байдужим», буде направлено на купівлю та доставку книг дітям, які мешкають у так званій «сірій зоні» на сході України. 

Столична влада продовжуватиме демонтаж незаконних МАФів у метрополітені, оскільки торгівельні точки не повинні заважати вільному проходу пасажирів. Про це, як повідомляє прес-служба КМДА, заявив мер Києва Віталій Кличко.

Віталій Кличко відкрив пішохідно-велосипедний міст між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів і привітав киян із Днем Києва.

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради об’єднати зусилля та підтримати Рамкову Антикорупційну програму для міста Києва якнайшвидше. Про це Віталій Кличко заявив під час засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові.

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що столиця, безсумнівно, продовжує лишатися головною ціллю Росії. Він зазначив, що занепокоєний можливістю застосування ворогом тактичного ядерного озброєння.
"Безпека зараз є головним пріоритетом. Так, звісно, ми непокоїмося і сподіваємося, що наші оборонці захистять нас, але ризик все рівно є, і без наших партнерів, без США та європейських країн, ми не виживемо", – сказав він. 

Легендарний боксер, колишній чемпіон світу у надважкій вазі Володимир Кличко назвав війну проти Росії найважливішим боєм у його житті. Він переконаний, що український народ ніколи не дозволить підкорити себе.

Хто ж ви такі, брати?

До того ж українці массово підписують електронну петицію про відсторонення Віталія Кличка

Ви теж можете долучитися до збіру підписів

Відсторонення Кличка Віталія Володимировича від посади Голови КМДА на період проведення досудового розслідування.

Текст петиції:
Шановний пане Президент, 01.06.2023 року весь народ України став свідком кричущої безвідповідальності ряду посадових осіб Київської міської державної адміністрації, яку очолює Кличко Віталій Володимирович. Так, за повідомленням в ЗМІ з посиланням на постраждалих і свідків події 01.06.2023 року громадяни України, в тому числі і дитина, намагалися потрапити на об'єкт цивільного захисту в м. Києві під час ракетної атаки. Однак, в силу безвідповідального ставлення до виконання своїх службових обов'язків адміністративної вертикалі КМДА, їх злочинної бездіяльності - здійснити свій намір захиститися від ураження вони не змогли і загинули на місці.
Врахоуючи той факт, що вся адміністративна вертикаль Київської влади підпорядкована Голові КМДА, саме на них покладені обов'язки по забезпеченню життєдіяльності міста та цивільного захисту населення, прошу Вас відсторонити Голову КМДА Кличко Віталія Володимировича від виконання обов'язків Голови КМДА на період проведення досудового розлідування правоохоронними органами. На мою думку, подібний крок дозволить нівеліювати потенційний вплив винних чиновників на свідків події і забезпечить повне, неупереджене і об'єкивне розслідування.